Galerie KIN jídelna
se od roku 2014 nachází v areálu továrny Koh-i-noor a.s. ve Vršovicích v Praze v prostoru stále fungující závodní jídelny.

Galerie se zaměřuje na prezentaci uměleckého díla, které bude vystaveno po dobu dvou měsíců na vymezené ploše stěny 231,5 x 134,5 cm nad výdejním oknem jídelny, kde původně visel obraz
Pohled na tovární budovy od malíře Karla Lišky, který byl ukraden v roce 2010.

Umělecké dílo v prostoru Galerie KIN jídelna je přístupné veřejnosti v době vernisáže, poté již jen pro strávníky jídelny.

Galerie oslovuje mladé umělce, absolventy vysokých uměleckých škol a umělce střední generace.

Výstavní projekty Galerie KIN jídelna utváří od r. 2015 Marie Vránovákontakt:

atelierkin@gmail.com

pondělí 22. prosince 2014

7. 1. 2015 - 3. 3. 2015

Autor
Jana Vojnárová


Název
Schovaný rám

Vernisáž
7. 1. 2015 od 18.00 do 20.00Ve své práci vycházím z hledání skrze fotografie, vytvářím z nich koláže, které jsou pro mne pak důležité při samotném malování.
Pro Galerii KIN jídelna jsem využila staré snímky spojené s vařením, jídelnou, fotografie ze školy, toto místo ve mě hodně evokuje školní jídelnu; nějak zastavený čas.
Dalším motivem je, že z ukradeného obrazu zbyl jen rám. Už ve svých předešlých věcech jsem se k motivu rámu na obraze odkazovala.
Zde jsem rám použila přímo v obraze, ohraničuji jím to co se odehrává na plátně, je jediným přesným prvkem, zbytek je nejasný, tak jako vzpomínky vyvstávající z paměti. Rámem se také odkazuji k historii malířství.

Jana Vojnárová absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Vladimíra Skrepla, Michaela Rittsteina, v ateliéru hostujícího pedagoga Silke Otto Knapp, dále na ateliéru Stanislava Diviše na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a absolvovala stáž na School of Visual Arts v New Yorku.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Závodní jídelna

7. 1. 2015 - 3. 3. 2015

Autor
Jana Vojnárová

Obrazy nad výdejním oknem autorka doplnila intervencí, která představuje prostírání. Jedná se o koláže fotografií, se kterými Jana Vojnárová pracuje ve své malířské tvorbě. Prostíráním pokryla stoly v závodní jídelně a věnovala je tak každodennímu kontaktu se strávníky.
Žádné komentáře:

Okomentovat