Galerie KIN jídelna
se od roku 2014 nachází v areálu továrny Koh-i-noor a.s. ve Vršovicích v Praze v prostoru stále fungující závodní jídelny.

Galerie se zaměřuje na prezentaci uměleckého díla, které bude vystaveno po dobu dvou měsíců na vymezené ploše stěny 231,5 x 134,5 cm nad výdejním oknem jídelny, kde původně visel obraz
Pohled na tovární budovy od malíře Karla Lišky, který byl ukraden v roce 2010.

Umělecké dílo v prostoru Galerie KIN jídelna je přístupné veřejnosti v době vernisáže, poté již jen pro strávníky jídelny.

Galerie oslovuje mladé umělce, absolventy vysokých uměleckých škol a umělce střední generace.

Výstavní projekty Galerie KIN jídelna utváří od r. 2015 Marie Vránovákontakt:

atelierkin@gmail.com

pondělí 22. června 20151. 7. 2015 - 1. 9. 2015

Autor

Adéla Marie Jirků

Název

PIKNIK

Vernisáž

1. 7. 2015 od 18.00 do 20.00Obrazem přenáším diváka v myšlenkách ze závodní jídelny na horský piknik. Malba nad výdejním oknem je tu určitou nadstavbou samotného děje, který se odehrává v čase oběda. Pro archetyp ozdravné vyhlídky mi byla inspirací Valašská krajina, můj symbol rodiny a prázdnin. Vycházím ze směsi vzpomínek a nálad, pocitu syrovosti a útulnosti. Nehledám realistické zachycení krajiny, ale snovou atmosféru místa, kde prostor tušíme až při přivření očí.

Adéla Marie Jirků začala vysokoškolská studia v ateliéru Ilustrace a grafi ky u Juraje Horváta /UMPRUM/, odkud se po roční stáži na Champs de la peinture u Prof. Bartoliho /ESBAM v Marseille/ přesunula do školy Prof. Lindovské neboli Grafi ka I /AVU/, kde také diplomovala.Žádné komentáře:

Okomentovat